QASHQAI NAJBEZPIECZNIEJSZYM SAMOCHODEM RODZINNYM!

Dodano dnia: 14.01.15 o godzinie 14:55

Nissan Qashqai najbezpieczniejszym małym samochodem rodzinnym w 2014 r. według Euro NCAP

Nissan Qashqai według Euro NCAP – niezależnej organizacji testującej jest najbezpieczniejszym małym samochodem rodzinnym na rynku. Nissan Qashqai zdobył najwięcej punktów za poziom bezpieczeństwa w kategorii crossover w 2014 r. Z pewnością jest to zasługa zastosowanych, innowacyjnych rozwiązań, w tym pakietu bezpieczeństwa Safety Shield.

Ten wynik to ukoronowanie potrójnego sukcesu Nissana w dziedzinie bezpieczeństwa w 2014 r. Euro NCAP przyznała po pięć gwiazdek także nowym modelom X-Trail i Pulsar, co wpłynęło na umocnienie  pozycji Nissana  jako marki godnej zaufania pod względem jakości i bezpieczeństwa.

Najwyższa ocena za ochronę

W teście zderzenia czołowego przedział pasażerski modelu Nissan Qashqai zachował stabilność, a odczyty czujników umieszczonych na manekinach potwierdziły dobrą ochronę kolan i kości udowych kierowcy i pasażera. Za zabezpieczenie kierowcy przyznano maksymalną liczbę punktów, doceniając dobrą ochronę wszystkich partii ciała. Maksymalną punktację Nissan Qashqai  uzyskał również w teście uderzenia bocznego w barierę, w trakcie którego wszystkie części ciała były odpowiednio chronione.

Zaprojektowany i skonstruowany pod kątem zapewnienia możliwie jak najwyższego poziomu bezpieczeństwa dzieciom, nowy Nissan Qashqai wypadł doskonale także w testach ochrony najmłodszych pasażerów. Po analizie dziecięcych manekinów użytych w testach dynamicznych Nissanowi Qashqai przyznano maksymalną liczbę punktów za ochronę, jaką zapewnił 18-miesięcznemu dziecku. Maksymalną punktacją w końcowym raporcie nagrodzono także konstrukcję przedniego zderzaka, który chroni nogi pieszych.

Dbałość o bezpieczeństwo od samego początku

Dobry wynik Nissana Qashqai w testach Euro NCAP to w głównej mierze zasługa zaawansowanego zestawu funkcji podnoszących bezpieczeństwo. Elektroniczne systemy wchodzące w skład innowacyjnego pakietu Safety Shield oferują kierowcy i pasażerom wyjątkowo wysoki poziom bezpieczeństwa biernego. Pakiet Safety Shield w nowym modelu Nissan Qashqai obejmuje między innymi systemy: ostrzegania o zmęczeniu kierowcy, o niezamierzonej zmianie pasa ruchu, elektryczny hamulec awaryjny,   adaptacyjne światła drogowe oraz system rozpoznawania znaków drogowych. Kolejne elementy pakietu Safety Shield to systemy ostrzegania o pojeździe w martwym polu oraz wykrywania poruszających się obiektów. Ich działanie jest możliwe dzięki cieszącej się uznaniem  systemowi kamer 360°.

Ciąg dalszy historii sukcesu…

Nissan Qashqai, zaprojektowany, skonstruowany i produkowany w Wielkiej Brytanii, oferuje bezkonkurencyjne połączenie technologii, bezpieczeństwa, funkcjonalności i wydajności mierzonej zużyciem paliwa. Wyniki testów Euro NCAP to najnowsza zdobycz wśród prestiżowych osiągnięć na koncie Nissana i nowego crossovera marki. Produkcję samochodu wdrożono bez przeszkód w bijących rekordy brytyjskich zakładach Nissana w Sunderland, w których nowy egzemplarz modelu Nissan Qashqai powstaje co 61 sekund.
Źródło:

http://www.newsroom.nissan-europe.com/pl/

Odyssey Warszawa

ul. GÓRCZEWSKA 32
01-147 WARSZAWA
tel. 22 533 55 55
[email protected]

Odyssey Częstochowa

ul. BUGAJSKA 6/8
42-200 CZĘSTOCHOWA
tel. 34 368 21 22
[email protected]

Odyssey Kielce

ul. 1 MAJA 254
25-646 KIELCE
tel. 41 300 70 70
[email protected]

Odyssey Lublin

DROGA MĘCZENNIKÓW MAJDANKA 74A
20-325 LUBLIN
tel. 22 533 55 90
[email protected]

SERWIS BLACHARSKI

ul. JAGIELLOŃSKA 55
03-301 WARSZAWA
tel. 22 811 80 90
[email protected]

SAMOCHODY UŻYWANE

ul. GÓRCZEWSKA 32
01-147 WARSZAWA
tel. 22 533 55 55
[email protected]
Płatności kartą i gotówką do kwoty 10 000 zł Nissan Odyssey - Płatności

created & designed by Trendmark
Nissan Odyssey