Nissan e-POWER – innowacyjna technologia napędowa

Dodano dnia: 05.10.22 o godzinie 10:07

Technologia e-POWER.

Technologia e-POWER to przyjemność z jazdy napędzanej silnikiem elektrycznym, ale konieczności ładowania. To połączenie silnika benzynowego, który ładuje baterię oraz silnika elektrycznego, który napędza koła. Napęd ten działa podobnie jak w samochodzie elektrycznym, zmniejszając emisję spalin i koszty eksploatacji. Samochodu nie trzeba podłączać do sieci ładowania, dlatego kierowcy nie muszą zmieniać swoich przyzwyczajeń. Oprócz silnika spalinowego, technologia e-POWER wykorzystuje również hamowanie regeneracyjne, które wspiera ładowanie baterii.

e-POWER to połączenie najważniejszych zalet – płynne i responsywne przyspieszenie znane z pojazdów EV oraz zasięg pojazdu z silnikiem spalinowym.

Sprawdź korzyści wynikające z posiadania Nissana z napędem e-POWER

Brak obaw o zasięg

Brak obaw o zasięg

Technologia e-POWER jest odpowiedzią na wątpliwości, jakie mają niektórzy kierowcy, co do pojazdów elektrycznych. Bateria jest utrzymywana w stanie pełnego naładowania przez silnik benzynowy, dzięki czemu możesz wyruszyć w długą trasę bez obaw o zasięg. Wystarczy zatankować paliwo na najbliższej stacji benzynowej, aby kontynuować podróż.

Banknoty

Niższe koszty eksploatacji

Samochodem z technologią e-POWER dojedziesz znacznie dalej na pełnym zbiorniku paliwa, ponieważ silnik benzynowy jest wykorzystywany tylko do ładowania baterii elektrycznej. Dodatkowo bateria jest również częściowo doładowywana energią odzyskiwaną podczas hamowania, co oznacza znacznie dużo większe oszczędności i mniej wizyt na stacjach benzynowych.

Relaksujący sposób jazdy

Bardziej relaksująca jazda

Wystarczy jeden ruch przełącznika, aby aktywować e-Pedal Step, czyli jazdę z użyciem jednego pedału do przyspieszania i hamowania. e-Pedal Step eliminuje konieczność przeskakiwania z jednego na drugi pedał w korku lub podczas jazdy pod górę. W połączeniu z cichym silnikiem, kierowca czuje większą kontrolę nad samochodem i jest bardziej zrelaksowany za kierownicą.

Dostępne modele z napędem e-POWER

Technologia e-POWER dostępna jest w modelach Nissana X-Trail oraz Nissan Qashqai. Przetestować ją będzie można już pod koniec roku 2022 w salonach Nissan Odyssey.

Odyssey Warszawa

ul. GÓRCZEWSKA 32
01-147 WARSZAWA
tel. 22 533 55 55
[email protected]

Odyssey Częstochowa

ul. BUGAJSKA 6/8
42-200 CZĘSTOCHOWA
tel. 34 368 21 22
[email protected]

Odyssey Kielce

ul. 1 MAJA 254
25-646 KIELCE
tel. 41 300 70 70
[email protected]

Odyssey Lublin

DROGA MĘCZENNIKÓW MAJDANKA 74A
20-325 LUBLIN
tel. 22 533 55 90
[email protected]

SERWIS BLACHARSKI

ul. JAGIELLOŃSKA 55
03-301 WARSZAWA
tel. 22 811 80 90
[email protected]

SAMOCHODY UŻYWANE

ul. GÓRCZEWSKA 32
01-147 WARSZAWA
tel. 22 533 55 55
[email protected]
Płatności kartą i gotówką do kwoty 10 000 zł Nissan Odyssey - Płatności

created & designed by Trendmark
Nissan Odyssey