NOWY NISSAN MICRA – WYRAZISTY DESIGN

Dodano dnia: 19.02.18 o godzinie 13:47

Zupełnie nowego Nissana Micra można opisać jednym słowem – rewolucyjny. Piąta generacja modelu, którego europejska historia sięga roku 1983, stanowi ogromny krok naprzód w porównaniu do poprzednika oraz względem wcześniejszych trzech niezwykle popularnych generacji.

Nowa Micra jest dłuższa, szersza i niższa od poprzedniczki. Model został umiejscowiony w samym sercu segmentu miejskich hatchbacków, w którym panuje olbrzymia konkurencja.

W stosunku do zaprojektowanego i opracowanego z myślą właśnie o tej grupie klientów modelu stawiane są wyraźne oczekiwania: ma on ponownie trafić do czołówki 10 najlepiej sprzedających się modeli w segmencie i stanąć do walki z najlepszymi i najpopularniejszymi modelami w swojej klasie. Nowy Nissan Micra ma szansę nie tylko osiągnąć, ale i przeskoczyć postawione przed nim cele.

Kluczem do atrakcyjności samochodu jest jego muskularne, wyraziste nadwozie, które nadaje nowy kierunek rozwojowi modelu Micra. Współczesne wzornictwo oraz elegancję można znaleźć także wewnątrz: kabina odznacza się wysoką jakością wykończenia w dwóch odcieniach i z wykorzystaniem miękkich w dotyku materiałów. Dzięki doskonałej organizacji przestrzeni pięciodrzwiowe nadwozie oferuje osobom podróżującym na przednich fotelach najwyższy w tej klasie poziom ergonomii, bez uszczerbku dla komfortu podróżowania na tylnej kanapie. Całości dopełnia duży bagażnik o pojemności 300 litrów.

Nowy Nissan Micra jest także liderem technologii: oferuje kilka systemów wspomagających jazdę, które spotyka się zwykle w droższych modelach. Zostały one wprowadzone po raz pierwszy nie tylko w modelu Micra, ale i w całym segmencie. Do wspomnianych technologii należy system inteligentnej interwencji przy niezamierzonej zmianie pasa ruchu, który w razie potrzeby delikatnie koryguje tor jazdy samochodu.

Także po raz pierwszy wprowadzono niezwykle popularny system kamer 360° – dokładnie taki sam, jaki oferują modele Qashqai i Juke. Te i inne technologie wpisują się w koncepcję inteligentnej mobilności Nissana, która zakłada większą pewność jazdy i bardziej ekscytującą przyszłość.

Dla miłośników muzyki ważnym elementem wyposażenia samochodu jest system nagłośnienia BOSE Personal. Niespotykane nigdzie indziej w samochodach segmentu B zaawansowane głośniki umiejscowione w zagłówku fotela kierowcy zapewniają wrażenie zanurzenia się w przestrzennym dźwięku.

Nowy Nissan Micra to także pojazd, który doskonale się prowadzi i zapewnia pewną jazdę przy zachowaniu pełnej równowagi pomiędzy zwinnością, dynamiką oraz poczuciem bezpieczeństwa, jakie towarzyszy przewidywalności zachowania samochodu.

Pojazd jest oferowany z trzema silnikami – dwoma benzynowymi i jednym diesla – połączonymi z pięciostopniową manualną skrzynią biegów. Każda z pięciu wersji modelu – Visia, Visia+, Acenta, N-Connecta i Tekna – odznacza się bogatą ofertą standardowego wyposażenia. Nowe możliwości pojawią się już w 2018 roku.

Nowy Nissan Micra ma wiele do zaoferowania osobom, które chciałyby za jego pośrednictwem wyrazić swoją osobowość i swoje preferencje estetyczne. Pojazd jest dostępny w wielu wariantach personalizacji zarówno nadwozia, jak i wnętrza w oparciu o szeroki wybór eleganckich i nowoczesnych kolorów.

Niemal jeden na czterech klientów wybiera opcje personalizacji przy zakupie nowego Nissana Micra, co znacznie przekracza początkowe prognozy. Nie bez znaczenia jest duża przystępność finansowa – klienci wydali średnio równowartość zaledwie 400 dolarów, by spersonalizować samochód według własnych upodobań.

Nowy Nissan Micra z bliska: kultowy model wymyślony na nowo

Nissan Micra cieszy się dużą popularnością na rynku europejskim już od 35 lat. Wprowadzony do sprzedaży w 1983 roku, jest obecnie jednym z najbardziej rozpoznawalnych i docenianych modeli przez klientów. Od chwili premiery na całym świecie sprzedano już ponad 7 mln egzemplarzy, z czego 3,5 mln w samej Europie.

Nowy Nissan Micra to już piąta generacja modelu, który od początku powstawał przede wszystkim jako odpowiedź na potrzeby klientów. Zorganizowano specjalne grupy fokusowe i zaangażowano ośrodki badawcze, które określiły podstawowe założenia projektu – budowy bezkompromisowego pojazdu w odpowiedzi na potrzeby europejskich nabywców małych samochodów.

Ekspresyjne wzornictwo

Nowy Nissan Micra o dynamicznych proporcjach nadwozia typu hatchback, z długością całkowitą 3999 mm trafia w sam środek segmentu B. Widoczne z każdej strony wyraziste, ostre linie nadwozia nadają sylwetce muskularny i zadziorny wygląd, obok którego trudno przejść obojętnie.

Badania przeprowadzone wśród kupujących pokazują, że aż 60% z nich jest pod wrażeniem dynamicznego i wyrazistego wyglądu miejskiego hatchbacka Nissana. Jest to też główny czynnik, który zadecydował o zakupie tego modelu.

Jednak atuty tego modelu nie sprowadzają się jedynie do wyglądu: nowy Nissan Micra oferuje najniższy w swojej klasie współczynnik oporu powietrza na poziomie zaledwie 0,29, co przekłada się na oszczędność paliwa.

Ten dostępny jedynie w wersji pięciodrzwiowej model jest dłuższy, niższy i szerszy od poprzednika. Większy jest także rozstaw osi. Nowy Nissan Micra to najszerszy i jeden z najniższych modeli wśród samochodów typu hatchback segmentu B.

Atrakcyjne wnętrze

Wnętrze nowego Nissana Micra zostało ukierunkowane na potrzeby klienta. Kabina zorganizowana została wokół deski rozdzielczej w kształcie litery T z prostymi i harmonijnie połączonymi elementami, które wspólnie tworzą komfortową przestrzeń dla kierowcy i pasażera na przednim fotelu. Wskaźniki i przyciski zostały ergonomicznie rozmieszczone, co stanowi gwarancję funkcjonalności i bezpieczeństwa. W porównywaniu z rywalami nowy Nissan Micra oferuje najkrótszy czas odrywania wzroku od drogi podczas obsługiwania urządzeń pokładowych w czasie jazdy.

Priorytetem zespołu projektantów było osiągnięcie najwyższych poziomów wyrafinowania i postrzeganej jakości, co było możliwe dzięki wprowadzeniu w każdej wersji modelu miękkich w dotyku materiałów w dwóch odcieniach. Wysokiej klasy elementy wykończeniowe obejmują wielofunkcyjną, spłaszczoną u dołu kierownicę oraz oferowane we wszystkich wersjach chromowane wykończenie klamek oraz otworów nawiewu.

Kolejnym celem projektantów nowego Nissana Micra było zapewnienie najwyższego poziomu ergonomii. Dzięki przemyślanej organizacji przestrzeni model ten wyznacza nowe standardy wśród hatchbacków segmentu B. Standardowo kierownica zapewnia regulację wysokości i głębokości, a dzięki niżej położonym siedziskom foteli kierowca i pasażer mają wyjątkowo dużo miejsca nad głową.

Przedni schowek ma pojemność 10 litrów i może pomieścić dwulitrową butelkę. Z kolei butelki o pojemności do 1,5 litra można przewozić w kieszeniach w drzwiach przednich. Oprócz tego pomiędzy fotelami z przodu znajdują się 2 uchwyty na kubki, a dodatkowy uchwyt dostępny jest z tyłu. Standardowo we wszystkich wersjach, oprócz podstawowej, oferowana jest klimatyzacja, której automatyczny wariant dostępny jest w wyższych wersjach wyposażenia.

http://www.newsroom.nissan-europe.com

Odyssey Warszawa

ul. GÓRCZEWSKA 32
01-147 WARSZAWA
tel. 22 533 55 55
[email protected]

Odyssey Częstochowa

ul. BUGAJSKA 6/8
42-200 CZĘSTOCHOWA
tel. 34 368 21 22
[email protected]

Odyssey Kielce

ul. 1 MAJA 254
25-646 KIELCE
tel. 41 300 70 70
[email protected]

Odyssey Lublin

DROGA MĘCZENNIKÓW MAJDANKA 74A
20-325 LUBLIN
tel. 22 533 55 90
[email protected]

SERWIS BLACHARSKI

ul. JAGIELLOŃSKA 55
03-301 WARSZAWA
tel. 22 811 80 90
[email protected]

SAMOCHODY UŻYWANE

ul. GÓRCZEWSKA 32
01-147 WARSZAWA
tel. 22 533 55 55
[email protected]
Płatności kartą i gotówką do kwoty 10 000 zł Nissan Odyssey - Płatności

created & designed by Trendmark
Nissan Odyssey