NISSAN NA SALONIE SAMOCHODOWYM W PARYŻU!

Dodano dnia: 07.10.14 o godzinie 14:29

PARYZParyż, 2 października 2014 r. Ambicja, pewność siebie oraz pasja – to trzy określenia najlepiej opisujące ofertę przedstawioną przez Nissana na Salonie Samochodowym w Paryżu. Honorowe miejsce na stoisku zajmuje zupełnie nowy Pulsar – model, którym Nissan powraca do rywalizacji w segmencie C. Pulsar, który został zaprojektowany i zbudowany z zastosowaniem tej samej filozofii, która leżała u podstaw cieszących się pozycją rynkowych liderów crossoverów marki Nissan, debiutuje na paryskim salonie.

Nowy Nissan Pulsar stanowi doskonałe uzupełnienie oferty modelowej Nissana, która jest obecnie najbardziej kompletna w całej historii firmy. Oferując wiodącą w klasie praktyczność i przestronność wnętrza, Nissan Pulsar jest dowodem na to, że Nissan zamierza kontynuować wprowadzanie w pojazdach tego segmentu nowoczesne rozwiązania technologiczne. Oprócz takich układów, jak system hamowania awaryjnego czy reflektory w technologii LED, Nissan Pulsar wyposażony jest również w cieszący się uznaniem system kamer 360° oraz pakiet Safety Shield – kompleksowy zestaw podnoszących poziom bezpieczeństwa technologii, w tym zastosowany po raz pierwszy w tym segmencie układ ostrzegający o poruszających się obiektach.

W Paryżu zaprezentowano wszystkie wersje modelu Nissan Pulsar, wraz z jego najmocniejszą odmianą – 1.6 DIG-T 190 – która została pokazana tam po raz pierwszy. Charakteryzujący się kilkoma unikalnymi dla niego rozwiązaniami stylistycznymi, model o mocy 190 KM jest sportowym i dynamicznym uzupełnieniem rodziny Pulsara.

Jeszcze lepszymi osiągami charakteryzuje się koncepcyjny Nissan Pulsar NISMO. Stworzony po to, by zaprezentować sportowy potencjał nowego Pulsara, koncepcyjny Nissan Pulsar NISMO święci w Paryżu swoją światową premierę. Łącząc w sobie muskularną sylwetkę z licznymi, typowymi dla wersji NISMO rozwiązaniami konstrukcyjnymi i aerodynamicznymi, ten pełniący rolę studium projektowego model jest próbą zbadania sportowego potencjału Nissana Pulsara i idealnie wpisuje się w strategię Nissana poszukiwania nowych, ekscytujących sposobów na rozszerzenie gamy drogowych modeli spod znaku NISMO.

Nissan Pulsar jest już dwunastą w ciągu ostatniego roku premierą Nissana. Fakt ten należy uznać za ogromne osiągnięcie. Co więcej, marka nieustannie pracuje nad rozwijaniem nowych technologii i wprowadzaniem ich do coraz to nowych segmentów ogólnoświatowego rynku motoryzacyjnego. Nissan, który pełni rolę lidera w sektorze samochodów o zerowym poziomie emisji spalin, umacnia swoją pozycję prezentując elektryczny model dostawczy e-NV200. Firma zapowiada również wprowadzenie na rynek pojazdów autonomicznych do roku 2020.

Ambitne podejście do poszerzania oferty produktowej oraz sukcesy odnoszone przez aktualnie oferowane modele sprawiają, że liczba pojazdów Nissana produkowanych w Europie osiąga rekordowe poziomy. Sprzedając więcej samochodów większej liczbie klientów na większej niż kiedykolwiek liczbie rynków, Nissan jest na dobrej drodze, by stać się przed rokiem 2016 najbardziej popularną azjatycką marką w Europie. Kluczową rolę w osiągnięciu takich wyników odegrała rozbudowywana baza europejskich zakładów produkcyjnych w Rosji, Hiszpanii oraz Wielkiej Brytanii. Fabryki te wspierają rozwój lokalnych gospodarek oraz pozwalają na wprowadzanie na rynek innowacyjnych i ekscytujących modeli.

Tegoroczny paryski salon samochodowy jest również miejscem prezentacji rozszerzającej się systematycznie gamy modeli NISMO – marki, która obchodzi w tym roku 30-lecie swojej działalności. Oprócz studium koncepcyjnego, jakim jest Pulsar NISMO, Nissan przedstawił również zmodernizowanego 370Z NISMO. Zastosowano w nim liczne ulepszenia konstrukcyjne, które zapewniają jeszcze bardziej wyraziste i ekscytujące wrażenia z jazdy. 370Z NISMO oferuje rozwiązania projektowe opracowane wcześniej dla potrzeb modelu GT-R NISMO, co czyni go najbardziej usportowioną, produkcyjną wersją 370Z, jaka kiedykolwiek trafiła do sprzedaży.

Kolejnym, nowym modelem NISMO, który na pewno przyprawi zwiedzających paryski salon o szybsze bicie serca, jest nowy Juke NISMO RS. Ta najnowsza ewolucja uznanego przez klientów modelu Juke NISMO, która zadebiutowała na genewskim salonie w marcu tego roku, prezentowana jest w Paryżu przed swoim rynkowym debiutem zaplanowanym na grudzień. 218-konny Juke NISMO RS oferuje w ostatecznej wersji produkcyjnej liczne modyfikacje konstrukcyjne i stylistyczne, które sprawiają, że jazda nim dostarcza niezapomnianych wrażeń.

Pasja oraz dążenie Nissana do zmiany sposobu projektowania i wykorzystywania samochodów zostały ucieleśnione w modelach koncepcyjnych IDx Freeflow oraz IDx NISMO. Debiutujące w Paryżu modele IDx powstały zgodnie ze strategią „współtworzenia”, umożliwiającą konsumentom uczestniczenie w procesie projektowania.

Oba zostały zbudowane przez i dla „cyfrowego” pokolenia urodzonych po roku 1990, którzy tajniki ery cyfrowej wyssali z mlekiem matki. IDx Freeflow oraz IDx NISMO są prawdziwym ucieleśnieniem alternatywnego podejścia do procesu tworzenia nowoczesnych samochodów. Goście odwiedzający stoisko Nissana również mogą doświadczyć emocji związanych z projektowaniem pojazdów dzięki specjalnym, tworzącym wirtualną rzeczywistość okularom Oculus Rift 3D.

Stoisko Nissana jest zlokalizowane w Hali 1 (stoisko nr 331).

Najważniejsze punkty ekspozycji na Salonie Samochodowym w Paryżu

Nissan Pulsar

Stworzony z wykorzystaniem tych samych genów, które stanowiły o sukcesie bijących rekordy sprzedaży modeli z segmentu crossoverów, Nissan Pulsar rozpoczyna nowy rozdział w historii obecności marki Nissan w Europie. Zaprojektowany specjalnie pod kątem oczekiwań klientów kupujących samochody segmentu C, Nissan Pulsar łączy niespotykany wręcz poziom praktyczności – w tym największą w klasie ilość miejsca na nogi pasażerów siedzących z tyłu – z szeroką gamą nowatorskich w tym segmencie technologii. Należą do nich cieszący się uznaniem system kamer 360°, ostrzeganie o poruszających się obiektach, przednie reflektory wykonane w technologii LED oraz systemy bezpieczeństwa, takie jak elektryczny hamulec awaryjny oraz ostrzeganie o niezamierzonej zmianie pasa ruchu.

Nissan Pulsar dostępny jest w trzech wersjach silnikowych. Jego najmocniejsza odmiana, 1.6 DIG-T 190, została pokazana w Paryżu po raz pierwszy. Osiągająca 190 KM najmocniejsza wersja silnikowa charakteryzuje się ponadto kilkoma akcentami stylistycznymi, które dodatkowo podkreślają jej sportowy charakter.

Nissan Pulsar NISMO

Stworzony po to, by przedstawić sportowy potencjał nowego Nissana Pulsara, koncepcyjny Nissan Pulsar NISMO święci w Paryżu swoją światową premierę. Łącząc w sobie muskularną sylwetkę z licznymi, typowymi dla wersji NISMO rozwiązaniami konstrukcyjnymi i aerodynamicznymi, ten pełniący rolę studium projektowego model jest próbą zbadania sportowego potencjału Nissana Pulsara i idealnie wpisuje się w strategię Nissana poszukiwania nowych, ekscytujących sposobów na rozszerzenie gamy drogowych modeli spod znaku NISMO.

Nissan 370Z NISMO

Dążenie Nissana do tego, by zaoferować najlepsze osiągi za przystępną cenę, po raz kolejny zmaterializowało się podczas europejskiej premiery nowego 370Z NISMO. Wykorzystując ducha oraz myśl techniczną NISMO, inżynierowie poddali 370Z NISMO gruntownej modernizacji, dzięki czemu jazda nim jest źródłem jeszcze mocniejszych wrażeń. Wykorzystująca szeroką gamę innowacji stylistycznych i konstrukcyjnych opracowanych pierwotnie dla najmocniejszego modelu GT-R, nowa wersja NISMO oferowana w roku modelowym 2015 jest najbardziej usportowionym i bezkompromisowym modelem 370Z w historii.

Juke NISMO RS

Pokazany na paryskim salonie przed swoim rynkowym debiutem, nowy Nissan Juke NISMO RS jest początkiem kolejnego, fascynującego rozdziału w historii modelu Juke NISMO i stanowi rozszerzenie coraz większej gamy pojazdów drogowych Nissana oferowanych w tej sportowej wersji.

Nissan Juke NISMO RS, który został zaprezentowany po raz pierwszy na tegorocznym Salonie Samochodowym w Genewie, został poddany licznym modyfikacjom przeprowadzonym przez inżynierów odpowiedzialnych za program NISMO i jest godnym kontynuatorem linii zapoczątkowanej przez flagowy model Nissana GT‑R NISMO. Dzięki lepszym osiągom zapewnianym przez silnik o mocy 218 KM, bardziej sportowo zestrojonemu zawieszeniu, mocniejszym hamulcom oraz dodatkowemu wyposażeniu, nowy RS jest jeszcze bardziej ekstremalną i bezkompromisową wersją cieszącego się ogromnym uznaniem wśród nabywców kompaktowego crossovera.

Modele koncepcyjne IDx Freeflow oraz IDx NISMO

Debiutujące podczas tegorocznego Salonu Samochodowego w Paryżu koncepcyjne modele IDx Freeflow oraz IDx NISMO są ucieleśnieniem nowego, innowacyjnego podejścia do projektowania samochodów, przejawianego przez firmę Nissan. Dzięki zastosowaniu technologii rzeczywistości wirtualnej, Nissan zdołał wprowadzić do procesu projektowania nowe, ekscytujące pomysły. IDx Freeflow oraz IDx NISMO zostały stworzone wspólnie przez Nissana oraz „cyfrowe” pokolenie urodzonych po roku 1990, którzy tajniki ery cyfrowej wyssali z mlekiem matki. Oba modele opracowano z zastosowaniem nowych, eksperymentalnych procesów. Są one odzwierciedleniem idei, marzeń oraz pomysłów projektowych kolejnego pokolenia nabywców samochodów.

 

Nissan umacnia swoją pozycję w Europie

Dzięki 12 nowym produktom wprowadzonym na rynek w ciągu ostatniego roku, uhonorowanym licznymi nagrodami zakładom produkcyjnym, które pracują z pełnym wykorzystaniem swoich mocy produkcyjnych, pozycji światowego lidera w segmencie pojazdów o zerowej emisji spalin oraz ważnej roli w europejskiej piłce nożnej przez najbliższe cztery lata, Nissan stał się znaczącym graczem na europejskim rynku samochodowym.

W efekcie Nissan konsekwentnie realizuje swoje plany zakładające, że stanie się do roku 2016 numerem jeden wśród azjatyckich marek obecnych w Europie. Sprzedaż rośnie w większości krajów Europy, gdzie Nissan posiada już 3,7% udział w rynku. W 2013 roku firma sprzedała w całej Europie 664 471 pojazdów, zaś jej cel na rok 2014 to 780 000 samochodów. 15% europejskiej sprzedaży Nissana przypada na Francję, co czyni z tego kraju trzeci pod względem wielkości europejski rynek Nissana, tuż po Rosji i Wielkiej Brytanii.

 

Źródło informacji:

http://www.newsroom.nissan-europe.com/pl/pl-pl/MultiMediaCenter/PressReleases.aspx

Odyssey Warszawa

ul. GÓRCZEWSKA 32
01-147 WARSZAWA
tel. 22 533 55 55
[email protected]

Odyssey Częstochowa

ul. BUGAJSKA 6/8
42-200 CZĘSTOCHOWA
tel. 34 368 21 22
[email protected]

Odyssey Kielce

ul. 1 MAJA 254
25-646 KIELCE
tel. 41 300 70 70
[email protected]

Odyssey Lublin

DROGA MĘCZENNIKÓW MAJDANKA 74A
20-325 LUBLIN
tel. 81 475 47 54
[email protected]

SERWIS BLACHARSKI

ul. JAGIELLOŃSKA 55
03-301 WARSZAWA
tel. 22 811 80 90
[email protected]

SAMOCHODY UŻYWANE

ul. GÓRCZEWSKA 32
01-147 WARSZAWA
tel. 22 533 55 55
[email protected]
Płatności kartą i gotówką do kwoty 10 000 zł Nissan Odyssey - Płatności

created & designed by Trendmark
Nissan Odyssey