Nissan ARIYA – Nowa generacja w marce Nissan

Dodano dnia: 02.06.21 o godzinie 15:13

ARIYA otwiera nową generację w marce Nissan. Jak mówi Dorota Pajączkowaska  – Communication Manager w Nissan Sales CEE:

Najlepszym słowem określającym Nissana Ariya to – pierwszy. Model jest pierwszym w pełni elektrycznym coupé crossoverem w gamie Nissana. Pierwszym, w którym wykorzystane zostało nowe logo. Pierwszym stworzonym w ramach strategii Nissan NEXT. Przed Nissanem ekscytujący czas, gdyż pierwszy oznacza również wiele dalszych, nowych premier w przyszłości

Ariya zapoczątkowała realizację strategii Nissan NEXT, czyli planu zakładającego skupienie działań marki na samochodach elektrycznych i crossoverach.

Stylistyka

ARIYA zbudowana została na zupełnie nowej platformie stworzonej specjalnie dla pojazdów zeroemisyjnych. Dzięki elektrycznemu napędowi, w kabinie zauważalnie zwiększa się powierzchnia użytkowa, a podłoga jest zupełnie płaska (bez tunelu środkowego). Pełne zaawansowanych rozwiązań wnętrze zostało utrzymane w prostym, czystym i niezwykle nowoczesnym stylu. Futurystyczna stylistykai zaskakujące połączenia kolorystyczne obecne są zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz nadwozia. Specjalnie dla tego modelu stworzona została nowa paleta odcieni lakierów, a także opracowana nowa technologia ich nakładania, która zmiejsza emisję dwutlenku węgla o 25% w stosunku do konwencjonalnej.

Technologia

Minimalistyczna deska rozdzielcza, która wkomponowuje się w kształt kabiny i płynnie przechodzi w drzwi, jest pozbawiona przycisków i przełączników znanych z konwencjonalnych samochodów. Zastąpiono je czujnikami dotykowymi, podkreślając zaawansowanie technologiczne pojazdu.

Wszystkie informacje umieszczone są na dwóch 12,3-calowych ekranach, zlokalizowanych na tej samej wysokości. Kierowca może dostosowywać które informacje mają być wyświetlane na którym wyświetlaczu. Dzięki temu informacje priorytetowe dla danego kierowcy mogą być wyświetlane bezpośrednio za kierownicą, co zwiększa bezpieczeństwo, dzięki ograniczeniu odrywania wzroku od drogi.

ARIYA ma również jeden z największych kolorowych wyświetlaczy przeziernych w swoim segmencie. Na wyświetlaczu projekcyjnym, w polu widzenia kierowcy oraz w przejrzystym formacie, podawane są podobne informacje, jak na zestawie wskaźników.

Zaawansowany technologicznie jest również System ProPilot, który ogranicza stres za kierownicą oraz zwiększa bezpieczeństwo, dzięki z funkcjom takimi jak autonomiczne parkowanie, asystent pasa ruchu, technologia i-Pedal.

Napęd

Esencją Nissana ARIYA jest jednak elektryczny napęd, który nie jest nie tylko bezemisyjny, ale również oznacza połączenie wyjątkowego komfortu (bezgłośny oraz pozbawiony wibracji) ze sportowymi emocjami. Dzięki dwóm silnikom, wersja e-4ORCE All-Wheel Drive zapewnia natychmiastowe przyspieszenie, przesyłając do 100% mocy na przednie lub tylne koła. Ta moc zwiększa przyczepność w każdych warunkach, podnosi komfort i ułatwia pokonywanie zakrętów, a technologia e-Pedal czyni jazdę czystą przyjemnością Dwa silniki elektryczne o mocy sięgającej łącznie 394 KM zapewniają przyspieszenie do 100 km/h w zaledwie 5,1 sekundy.

Zasięg

ARIYA będzie dostępna z akumulatorami o pojemności 63 kWh lub 87 kWh. Pierwszy z nich oferuje zasięg około 360 kilometrów, a drugi do 500 kilometrów (dane przed homologacją).

Niezależnie od wybranej wersji pojazd będzie mógł być ładowany w standardzie szybkiego ładowania CCS do 130 kW, co umożliwi uzupełnienie energii niezbędnej do przejechania 300 km w około 30 minut.

Wachlarz konfiguracji

Konfigurując swojego Nissana ARIYA  można będzie wybierać spośród dwóch akumulatorów i trzech układów napędowych (w tym e-4orce na cztery koła). W zależności od wybranej wersji zakres mocy będzie rozciągał się pomiędzy 218 KM a 394 KM. Łącznie będą dostępne 4 kombinacje.

Źródło informacji i zdjęć: https://poland.nissannews.com/

Odyssey Warszawa

ul. GÓRCZEWSKA 32
01-147 WARSZAWA
tel. 22 533 55 55
[email protected]

Odyssey Częstochowa

ul. BUGAJSKA 6/8
42-200 CZĘSTOCHOWA
tel. 34 368 21 22
[email protected]

Odyssey Kielce

ul. 1 MAJA 254
25-646 KIELCE
tel. 41 300 70 70
[email protected]

Odyssey Lublin

DROGA MĘCZENNIKÓW MAJDANKA 74A
20-325 LUBLIN
tel. 81 475 47 54
[email protected]

SERWIS BLACHARSKI

ul. JAGIELLOŃSKA 55
03-301 WARSZAWA
tel. 22 811 80 90
[email protected]

SAMOCHODY UŻYWANE

ul. GÓRCZEWSKA 32
01-147 WARSZAWA
tel. 22 533 55 55
[email protected]
Płatności kartą i gotówką do kwoty 10 000 zł Nissan Odyssey - Płatności

created & designed by Trendmark
Nissan Odyssey